.
.
          KALENDARIUM
          PLAN ZAJĘĆ

Filia nr II Spółdzielczego Domu Kultury mieszcząca się na osiedlu Szafera przy ul. Botanicznej istnieje od 1996 r. Jej dogodne usytuowanie - centrum osiedla, obok licznych sklepów, poczty, czy przedszkola i żłobka - sprawia, że już od samego początku jej istnienia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z osiedli Szafera, Smoczka, a nawet Dziubków.

Od początku swojej działalności Filia proponowała takie zajęcia jak: plastykę, rytmikę czy gry stolikowe i komputerowe. W 1996 roku swoją działalność rozpoczyna również Klub Seniora Wrzos, z przewodniczącą Panią Reginą Dzieciuch. W przyszłym roku będziemy obchodzić 15. rocznicę powstania zarówno Filii jak i klubu seniora. Na Filii również swoje próby miały zespoły muzyczne, tancerze break-dance, czy zespoły cheerliderek. Przez rok na Filii odbywały się również warsztaty wikliniarskie i florystyczne, które zostały przeniesione do SDK na ul. Kusocińskiego 13A.

Obecnie w Filii istnieją takie formy działalności jak: plastyka, zajęcia z rękodzieła artystycznego, rytmika dla najmłodszych, zajęcia taneczne, zajęcia szachowe, modelarnia, aerobik. Poza tym dzieci, młodzież i dorośli mogą pograć w tenisa stołowego, bilard czy piłkarzyki.

Filia organizuje wiele imprez i zawodów sportowych dla mieszkańców osiedla. Corocznie odbywają się festyny plenerowe z okazji Dnia Dziecka, zakończenia roku szkolnego, zabawy mikołajkowe czy noworoczne. Modelarnia również ma swoje zawody modeli kartonowych. Wszystkie imprezy powstają dzięki wielkiemu wsparciu i zaangażowaniu Samorządowej Rady Osiedla i Urzędu Miasta jak również wiernych sponsorów.

Bardzo prężnie działający Klub Seniora organizuje wiele spotkań klubowych: spotkania świąteczne, noworoczne, rocznicowe, jubileuszowe, ogniska i wycieczki krajoznawcze to tylko nieliczne imprezy w życiu Klubu. Klub posiada również chór, który bierze udziały w przeglądach i festiwalach twórczości seniorów na terenie całego województwa. Członkowie klubu biorą udział w lekcjach tańca towarzyskiego, czy gimnastyce dostosowanej do ich wieku. Klub na stale współpracuje z Domem Pomocy Społecznej i Przedszkolem miejskim nr 16. Obecnie przewodniczącą klubu jest Pani Władysława Cegielska, a opiekunem klubu z ramienia MSM Urszula Gładyszewska-Wałek.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia taneczne dla najmłodszych jak również plastyka. Zajęcia taneczne dla najmłodszych prowadzone są w formie zabawy ruchowej przy muzyce z elementami tańca.

W ubiegłym roku powstała na filii modelarnia, która już może poszczycić się małymi sukcesami. Jej członkowie pod opieką instruktora pana Zygmunta Osaka zdobywają już wyróżnienia i nagrody w pokazach i zawodach modelarskich. Modelarnia organizuje również pogadanki o tematyce lotniczej czy pokazy modeli latających. Pokazy i pogadanki skierowane są do wszystkich miłośników lotnictwa.

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768