• Zapraszamy na kolejny sezon warsztatowy
    (03-09-2012)
  • . . .

          Regulamin
          Karta zgłoszeniowa

    Po wakacyjnej przerwie pragniemy zaprosić wszystkie zainteresowane Panie i Panów na czwarty już sezon artystycznych spotkań warsztatowych. Jak w poprzednich latach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, sugerując się ich uwagami i opiniami przygotowaliśmy dla Państwa sprawdzone formy warsztatowe, które i tak przeszły lekkie metamorfozy oraz klika nowości.

    Wszystkie propozycje warsztatowe będą trwały od końca września do maja. Całość to około 70 h wykładów obejmujących wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dużo praktyki. Nie stawiamy konkretnych wymogów, jeśli chodzi o wiek czy umiejętności uczestniczek poszczególnych warsztatów. Z doświadczenia i obserwacji uczestników warsztatów w ubiegłym roku wiemy, iż na warsztaty zgłaszały nam się osoby, które oczekiwały od nas nauki danego zagadnienia od podstaw, ale byli i tacy, którzy mieli podstawy, a my tylko pomogliśmy im rozwijać się dalej. Program poszczególnych cyklów warsztatowych jest tak skonstruowany, aby sprostać wymaganiom uczestniczek, ale i zawiera podstawy wiedzy w danej dziedzinie, z która musi zapoznać się każdy uczestnik. Ponadto zawsze liczymy się ze zdaniem, uwagami i sugestiami uczestniczek. Jeśli jest coś, co ich interesuje i chciałyby się z tym zapoznać, w miarę wolnego czasu i możliwości wychodzimy im naprzeciw. Reasumując - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

    Wszystkie zajęcia odbywać się będą w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A w sali plastycznej. Każdy z czterech bloków warsztatowych rozpoczniemy zajęciami już we wrześniu i zakończymy w ostatnich dniach maja 2013 r. Zajęcia danego bloku odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w godzinach 1600 - 2000, każdy z zapisanych uczestników otrzyma dokładny harmonogram zajęć, na które się zapisał, z propozycjami prac, jakie będą na zajęciach wykonywane. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa wewnętrzny regulamin obowiązujący wszystkich uczestników, którzy zostaną zapisani i wypełnią deklarację członkowską. O zapisaniu na dany cykl warsztatowy decyduje kolejność zgłoszeń - ze względu na specyfikę zajęć każda grupa może liczyć maksymalnie 12 osób. Wszystkie prace, które planowo w trakcie warsztatów wykonają uczestnicy, stają się ich własnością. Po stronie nas, czyli organizatora, jest obowiązek zabezpieczenia zajęć we wszystkie materiały potrzebne do bieżącej pracy.

    Aby pomóc państwu w wyborze interesujących warsztatów pokrótce przedstawimy ich zakres:

    • „Decoupage” - zapoznamy uczestników z różnymi technikami zdobienia przedmiotów tą bardzo popularną i modną ostatnio metodą. Będziemy pracować na różnych podłożach - drewnie, szkle, metalu, styropianie, gipsie, świecy. Uczestnicy zapoznają się również z kilkoma stylami istniejącymi w decoupage - stylem prowansalskim, rustykalnym, orientalnym. Na zajęciach powstaną miedzy innymi: dekoracyjne drewniane i szklane świeczniki, świeczki, ramki na zdjęcia i lustra, puszki do przechowywania produktów spożywczych, szkatułki na prezenty i skarby, tace, w końcu biżuteria, notesy z drewnianą okładką, bombki na choinkę, jajka wielkanocne, stoliki kawowe, doniczki i małe organizery na biurko. Zajęcia dobywać się będą w dwa czwartki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.
    • „Biżuteria i filc” - w tym cyklu uczestnicy wykonają biżuterię różnymi metodami - z półfabrykatów jubilerskich, ze skóry, metodą decoupage. Duży nacisk położymy na trudny, aczkolwiek bardzo efektowny sutasz. Pokażemy jak plastyczny i bogaty w wyrazie jest filc, ile różnych przedmiotów dekoracyjnych, ale i użytkowych powstaje z niego metodami na sucho i mokro. Powstaną np.: okładki na notesy, futerały na telefony komórkowe, broszki, itp. Zajęcia dobywać się będą w dwa czwartki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.
    • „Kramik z pomysłami” - to nasza nowość - na tych warsztatach skupimy się na scrapbookingu, cardmakingu, quislingu i embossingu. Te nieznajomo brzmiące terminy to nic innego jak praca z papierem, z użyciem wielu narzędzi - dziurkaczy, stempli, ćwieków, guzików wstążek, dekoracyjnych elementów... Dzięki nim powstaną kartki okolicznościowe na każdą okazję - urodziny, imieniny, jubileusze, narodziny dzieci, święta. Nauczymy również, jak ciekawie wyeksponować rodzinne zdjęcia i pamiątki z wakacji. Pokażemy jak własnoręcznie wykonać torbę na prezenty, jak efektownie ją ozdobić pod daną uroczystość i jak oryginalnie zapakować prezent w pudełko własnej produkcji. Zajęcia dobywać się będą w dwa piątki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.
    • „...Inspiracje” - te warsztaty to połączenie „Kramiku z pomysłami”, „Decoupage” i filcu, ale tematem przewodnim będzie głównie florystyka. Uczestnicy wykonają kartki okolicznościowe, torby na prezenty, ozdobią przedmioty metodą decoupage, poznając jego podstawy, wykonają drobną biżuterię z filcu, ale przede wszystkim skupią się na florystyce, pracując w rytmie czterech pór roku oraz świąt. Pod okiem instruktorki prowadzącej wykonane zostaną stroiki z kwiatów sztucznych i elementów florystycznych na różne okazje. Wykonane własnoręcznie bożonarodzeniowe czy wielkanocne wianki na drzwi, kompozycje w szkle czy kamiennych doniczkach, kolorystycznie dopasowane do konkretnego wnętrza danej uczestniczki na pewno ozdobią niejeden dom. Zajęcia obywać się będą w dwa piątki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.

    Zapisy już trwają i trzeba przyznać, iż wolnych miejsc jest coraz mniej. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie swojej kandydatury i jak najszybsze wpłacenie tzw. „wpisowego”, za które zakupiony zostanie niezbędny do rozpoczęcia warsztatów materiał dla uczestników. Osoby, które zrobią to w miarę najszybciej będą miały pewność, iż znajdą się na liście uczestników wybranych przez siebie warsztatów. Chcemy tym samym uchronić siebie jako organizatorów i jednocześnie potencjalnych uczestników przed sztucznym i nieprzemyślanym blokowaniem miejsc dla innych chętnych.

    Zapisy i szczegółowe informacje uzyskać można osobiście w SDK, ul. Kusocińskiego 13 A od poniedziałku do piątku w godz. 1300 - 1900 lub pod nr telefonu 17 585 53 42.


  • SDK zaprasza na warsztaty
    (07-09-2011)
  • . .

    Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, ale przede wszystkim sugerując się wielkim zainteresowaniem, jakim cieszyły się nasze ubiegłoroczne zajęcia warsztatowe, pragniemy gorąco zaprosić na tegoroczną edycję warsztatów z SDK. A jest w czym wybierać.

    W tym roku zajęcia zaczynamy bardzo wcześnie, bo już w połowie września, a do sprawdzonych propozycji, takich jak warsztaty malarskie, warsztaty z cyklu „...Inspiracje”, biżuteryjne czy filcowe dołączają warsztaty projektowania wnętrz.

    Zapisy już trwają i wolnych miejsc jest coraz mniej. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie swojej kandydatury i jak najszybsze wpłacenie tzw. „wpisowego”, za które zakupiony zostanie niezbędny do rozpoczęcia warsztatów materiał dla uczestników. Osoby,które zrobią to najszybciej, będą miały pewność, iż znajdą się na liście uczestników wybranych przez siebie warsztatów. Chcemy tym samym uchronić siebie jako organizatorów i jednocześnie potencjalnych uczestników przed sztucznym i nieprzemyślanym blokowaniem miejsc dla innych chętnych.

    Wszystkie propozycje warsztatowe będą trwały od połowy września do czerwca włącznie. Całość to około 80 godz. wykładów obejmujących wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dużo praktyki. Nie stawiamy konkretnych wymogów, jeśli chodzi o wiek czy umiejętności uczestniczek i uczestników poszczególnych warsztatów. Z doświadczenia i obserwacji uczestników warsztatów w ubiegłym roku wiemy, iż na warsztaty zgłaszały nam się osoby, które oczekiwały od nas nauki danego zagadnienia od podstaw, ale byli i tacy, którzy podstawy już znali, a my tylko pomogliśmy im rozwijać się dalej. Program poszczególnych cyklów warsztatowych jest tak skonstruowany, aby sprostać wymaganiom uczestników, ale i zawiera podstawy wiedzy w danej dziedzinie, z którą każdy musi się zapoznać. Ponadto zawsze liczymy się ze zdaniem, uwagami i sugestiami uczestników. Jeśli jest coś, co ich interesuje, w miarę wolnego czasu i możliwości wychodzimy im naprzeciw. Reasumując: zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

    Aby pomóc państwu w wyborze interesujących warsztatów pokrótce przedstawimy ich zakres:

    • Warsztaty malarskie - podzielimy je na warsztaty dla początkujących i dla zaawansowanych. Obejmować one będą: doskonalenie poznanych technik malarskich, nowe ciekawe kompozycje i tematy w zależności od poziomu grupy, studium tematów „akademickich”: martwa natura, postać, portret, pejzaż, szukanie własnego stylu, doskonalenie twórczego myślenia, ćwiczenia „na wyobraźnię”. Reasumując: dużo zajęć praktycznych, rysunek, rysunek i jeszcze raz rysunek, przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów, a także bardzo potrzebna zwłaszcza dla początkujących teoria. Zajęcia odbywać się będą: grupa początkująca I-szy i III-ci poniedziałek miesiąca, grupa zaawansowana: II-gi i IV-ty poniedziałek miesiąca.
    • Warsztaty z cyklu „...Inspiracje”, w skład których wchodzi decoupage - to przede wszystkim dokładne poznanie techniki, temu zagadnieniu poświecimy dużo czasu, ponieważ dokładne poznanie zagadnienia, to w przypadku decoupage połowa sukcesu. Następnie zrobimy z uczestnikami świecznik, obrazek i ramkę, a nawet biżuterię - wiele oryginalnych i ciekawych pomysłów na pewno spodoba się uczestnikom. Oprócz decoupage zajmować będziemy się mozaikami przy wykorzystaniu różnych materiałów, ozdobami, kartkami i prezentami okazjonalnymi oraz wieloma innymi pomysłami. Mamy nadzieje, iż zainspirujemy do wspólnej pracy uczestników i siebie nawzajem. Warsztaty będą organizowane w I-szy i III-ci piątek miesiąca/
    • Warsztaty „Biżuteria i filc” - przy wykorzystaniu linek jubilerskich, rzemieni, szpilek jubilerskich, srebrnych linek, kamieni i koralików, elementów drewnianych, plastikowych oraz filcu będziemy wykonywać kolczyki, naszyjniki, bransoletki, broszki. Będziemy uczyć się technik łączenia poszczególnych elementów ze sobą, jak również projektować piękne oryginalne wzory biżuterii. Zajęcia w II-gi i IV-ty czwartek miesiąca.
    • Warsztaty projektowania wnętrz - uczestnicy tych warsztatów zapoznają się ze stylami wnętrzarskimi, materiałoznawstwem, samodzielnie wykonają pomiary skalowania. Dużo czasu poświęcone będzie na rysunek techniczny, na rysowanie konkretnych projektów i szkiców koncepcyjnych. Zajęcia odbywać się będą w I-szy i III-ci czwartek miesiąca.

    Zapisy na poszczególne warsztaty potrwają do 9 września - chcemy, aby pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się właśnie w piątek 9 września o godzinie 1700 w sali widowiskowej SDK. Zajęcia w poszczególnych grupach zaczniemy już od poniedziałku 19 września. Wtedy również każdy uczestnik otrzyma zakres tematów, którymi zajmiemy się na warsztatach, jak również dokładny harmonogram zajęć.

    Warsztaty poprowadzi Pani Małgorzata Wiech.

    Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty - SDK, ul. Kusocińskiego 13A pn-pt w godzinach 1200-1600 lub telefoniczny 17 585 53 42. Im wcześniej stworzymy poszczególne grupy, tym wcześniej zaczniemy pracę na warsztatach. Serdecznie zapraszamy.


  • Zapraszamy na warsztaty
    (30-09-2010)
  • Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, ale przede wszystkim sugerując się wielkim zainteresowaniem, jakim cieszyły się nasze ubiegłoroczne zajęcia warsztatowe, pragniemy gorąco zaprosić na tegoroczną edycję warsztatów z SDK.

    W tym roku do sprawdzonych już propozycji, takich jak warsztaty wikliniarskie, malarskie oraz warsztaty z cyklu „...Inspiracje” dołączamy z warsztatami „Biżuteria i filc”. Bardzo się cieszymy, iż udało nam się uruchomić warsztaty z biżuterii i filcu. Mamy nadzieję, iż przyjmą się one i znajdą tak dużo zwolenników jak pozostałe propozycje warsztatowe. Postanowiliśmy „wrzucić je do jednego worka”, tworząc ozdoby łączące filc z innymi elementami.

    Zapisy już ruszają. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie swojej kandydatury i jak najszybsze wpłacenie tzw. „wpisowego”, za które zakupiony zostanie niezbędny do rozpoczęcia warsztatów materiał dla uczestników. Osoby, które zrobią to w miarę najszybciej będą miały pewność, iż znajdą się na liście uczestników wybranych przez siebie warsztatów. Chcemy tym samym uchronić siebie jako organizatorów i jednocześnie potencjalnych uczestników przed sztucznym i nieprzemyślanym blokowaniem miejsc dla innych chętnych.

    Wszystkie propozycje warsztatowe, podobnie jak w poprzednim roku, będą trwały od połowy października do maja włącznie. Całość to około 60 h wykładów obejmujących wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dużo praktyki. Trochę inaczej będzie wyglądała praca na warsztatach z cyklu „...Inspiracje”, gdzie zajmować będziemy się decoupage, ozdobami przydatnymi na różne okazje. Tu zajęcia będą ustalane pod indywidualne potrzeby uczestników i nie będą trwać dłużej niż 12 h. Będą organizowane na przemian co dwa tygodnie.

    Nie stawiamy konkretnych wymogów, jeśli chodzi o wiek czy umiejętności uczestniczek i uczestników poszczególnych warsztatów. Z doświadczenia i obserwacji w ubiegłym roku wiemy, iż na warsztaty zgłaszały nam się osoby, które oczekiwały od nas nauki danego zagadnienia od podstaw, ale byli i tacy, którzy mieli podstawy, a my tylko pomogliśmy im rozwijać się dalej. Program poszczególnych cyklów warsztatowych jest tak skonstruowany, aby sprostać wymaganiom uczestniczek, ale i zawiera podstawy wiedzy w danej dziedzinie, z którą musi zapoznać się każdy uczestnik. Ponadto zawsze liczymy się ze zdaniem, uwagami i sugestiami uczestniczek. Jeśli jest coś co ich interesuje i chciałyby się z tym zapoznać, w miarę wolnego czasu i możliwości wychodzimy im naprzeciw. Reasumując: zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

    Aby pomóc państwu w wyborze interesujących warsztatów pokrótce przedstawimy ich zakres:

    • Warsztaty malarskie - podzielimy je na warsztaty dla początkujących i dla zaawansowanych. Obejmować one będą doskonalenie poznanych technik malarskich, nowe ciekawe kompozycje i tematy w zależności od poziomu grupy, studium tematów „akademickich”: martwa natura, postać, portret, pejzaż, szukanie własnego stylu, doskonalenie twórczego myślenia, ćwiczenia „na wyobraźnię”.
      Reasumując: dużo zajęć praktycznych, rysunek, rysunek i jeszcze raz rysunek, przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów oraz bardzo potrzebna zwłaszcza dla początkujących teoria.
      Zajęcia odbywać się będą: grupa początkująca I-szy i III-ci poniedziałek miesiąca, grupa zaawansowana II-gi i IV-ty poniedziałek miesiąca.
    • Warsztaty wikliniarskie - w tym roku chcemy zaproponować nieco inną formę zajęć. Będzie oczywiście podstawa, czyli wyplatanie koszyków i przedmiotów małych, ale chcemy wrócić do żywych form przestrzennych i wyjść z wikliną na zewnątrz.
      Zajęcia odbywać się będą: w I-szy i III-ci piątek miesiąca.
    • Warsztaty z cyklu „...inspiracje”, w skład których wchodzi decoupage - to przede wszystkim dokładne poznanie techniki, temu zagadnieniu poświecimy dużo czasu, ponieważ dokładne poznanie zagadnienia to w przypadku decoupage połowa sukcesu. Następnie zrobimy z uczestnikami świecznik, obrazek i ramkę, a nawet biżuterię - wiele oryginalnych i ciekawych pomysłów na pewno spodoba się uczestnikom. Oprócz decoupage zajmować będziemy się mozaikami przy wykorzystaniu różnych materiałów, ozdobami, kartkami i prezentami okazjonalnymi oraz wieloma innymi pomysłami. Mamy nadzieje iż zainspirujemy do wspólnej pracy uczestników i siebie nawzajem.
      Warsztaty będą organizowane w I-szy i III-ci piątek miesiąca.
    • Warsztaty „Biżuteria i filc” - przy wykorzystaniu linek jubilerskich, rzemieni, szpilek jubilerskich, srebrnych linek, kamieni i koralików, elementów drewnianych, plastikowych oraz filcu będziemy wykonywać kolczyki, naszyjniki, bransoletki, broszki. Będziemy uczyć się technik łączenia poszczególnych elementów ze sobą, jak również projektować piękne oryginalne wzory biżuterii.
      Zajęcia w II-gi i IV-ty piątek miesiąca.
    • Zapisy na poszczególne warsztaty potrwają do 13 października. Osoby, które dopełnia wszelkich formalności, zapoznają się z regulaminem, dostarczą Oświadczenie i dokonają wpłaty wpisowego, zapraszamy na spotkania organizacyjne: warsztaty malarskie - czwartek 14 października godz. 16:30, warsztaty „...Inspiracje” - czwartek 14 października godz. 17:15, warsztaty biżuteryjne i filcowe - czwartek 14 października godz. 18:00.

      Zajęcia w poszczególnych grupach zaczniemy już od poniedziałku 18 października. Wtedy również każdy uczestnik otrzyma zakres tematów, którymi zajmiemy się na warsztatach, jak również dokładny harmonogram zajęć.

      Warsztaty malarskie, „...Inspiracje”, „Biżuteria i filc” poprowadzi Pani Małgorzata Wiech. Natomiast warsztaty wikliniarskie Pan Andrzej Kulig.

      Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty - SDK, ul. Kusocińskiego 13A pn-pt w godzinach 12:00-16:00 lub telefoniczny 17 585 53 42. Regulamin i karta zgłoszeniowa są do pobrania na samej górze strony. Im wcześniej stworzymy poszczególne grupy, tym wcześniej zaczniemy pracę na warsztatach. Serdecznie zapraszamy.

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768