.
.
 • Joanna Święch czwartą zawodniczką w Polsce
  (06-04-2011)
 • .

  W Mielnie w dniach 19-26.03.2011 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów do 10 i 12 lat. W mistrzostwach wystąpiło 3 zawodników KSz SDK-Lotnik Mielec: Joanna Święch, Agnieszka Guła i Nikodem Piasecki.

  Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane są w grupach wiekowych co dwa lata tj. 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat na dystansie 9 rund, a tempo gry wynosi 90 minut + 30 sekund za każdy wykonany ruch.

  Największy sukces odniosła Joasia, która w grupie do 10 lat zajęła bardzo wysokie 4 miejsce uzyskując 6,5 punkta, tyle samo co zdobywczyni brązowego medalu Agata Dwilewicz z KSz Polonia Wrocław, a walka o 3 miejsce trwała do ostatniej partii, w której Agata Dwilewicz pokonała swą rywalkę i wyprzedziła naszą zawodniczkę punktami pomocniczymi. Joasia była najlepszą zawodniczką wśród dziewczynek do 9 lat, zapewniając sobie udział w przyszłorocznym finale, gdzie będzie jedną z głównych faworytek do złotego medalu.

  Joasia zajmując 4 miejsce uzyskała uprawnienia do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów (Brazylia) i w Mistrzostwach Europy Juniorów (Bułgaria).

  W tej samej grupie wystąpiła Agnieszka Guła i z 3,5 pkt. zajęła 41 miejsce na 55 startujących. W grupie chłopców do 10 lat wystąpił Nikodem Piasecki zdobywając 4 p. i zajmując 32 miejsce na 54 startujących. Start Agnieszki i Nikodema w finale do 10 lat jest ich sukcesem życiowym. Gratulujemy Joasi i pozostałym zawodnikom Lotnika udanego startu w finałach mistrzostw Polski juniorów do 10 lat.


 • Klub Szachowy SDK-Lotnik Mielec mistrzem V ligi seniorów - grupa mielecka
  (06-04-2011)
 • W niedzielę 3 kwietnia rozegrano w SDK trzeci zjazd V ligi seniorów.

  Po sukcesie drużyny juniorskiej KSz SDK-Lotnik Mielec, która uzyskała awans do II ligi, przyszło zwycięstwo w V lidze seniorów i awans do IV ligi w składzie: Tomasz Szeglowski, Tomasz Wilk, Wojciech Indyk, Karolina Szeglowska, Hubert Lączak, Józef Cebula i Joanna Święch, która w łącznej punktacji zdobyła 16 punktów meczowych i 43,5 małych a w decydującej walce o pierwsze miejsce pokonała WKS Górnovię Górno 3,5:2,5.

  Drugie miejsce zajęła WKS Górnovia Górno: 16 p. meczowych i 43,5 p. małych. Obie drużyny awansowały do IV ligi.

  II drużyna Lotnika w składzie: Michał Maksom, Mateusz Rachwał, Aleksander Babula, Mateusz Babula, Szymon Piłat, Krzysztof Piłat, Nikodem Piasecki i Agnieszka Guła, zdobyła 4 punkty meczowe i 16,5 p. małych, zajmując ostatecznie 8 miejsce.

  Ponadto Karolina i Tomasz Szeglowscy uzyskali normy na I kategorię szachową. Pierwsze miejsca na szachownicach zajęli: Tomasz Szeglowski, 8,5 p. - I szach., Tomasz Wilk, 8 p. - II szach., Karolina Szeglowska, 8 p. - IV szach., drugie miejsca: Wojciech Indyk, 8 p. - III szach. Mateusz Babula, 5 p. - V szach., a trzecie Joanna Święch , 6 p. - szach. VI.

  Szkoleniowcem drużyny Lotnika jest Zenon Chojnicki, trener klasy drugiej.


 • Mieleccy szachiści z KSz SDK-Lotnik Mielec awansowali do II ligi juniorów
  (25-02-2011)
 • . .

  W Zwięczycy koło Rzeszowa w dniu 19 lutego br. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach – III liga juniorów. W III lidze wystartowało 12 drużyn w sześcioosobowych składach, w tym dwie drużyny KSz SDK-Lotnik Mielec, działającego przy MSM.

  Mistrzostwa województwa zakończyły się sukcesem pierwszej drużyny KSz SDK-Lotnik Mielec, która bezapelacyjnie zajęła pierwsze miejsce, wygrywając 6 meczy i 1 remisując, uzyskując 13 punktów meczowych na 14 możliwych do zdobycia i 29,5 p. małych. II-III miejsca zajęły RKSz Rzeszów i GKSz Hetman Pilzno po 11 p. meczowych i o drugim miejscu decydowały małe punkty i tu RKSz uzyskała 30,5 p., a Hetman 27,5 p.

  I drużyna KSz SDK-Lotnik wystąpiła w następującym składzie: juniorzy do 18 lat - Tomasz Wilk 5 p., Hubert Lączak 4,5 p., juniorzy do 14 lat - Tomasz Szeglowski 7 p., Nikodem Piasecki 4 p., juniorka do 18 lat – Joanna Święch 6 p., juniorka do 14 lat – Agnieszka Guła 3 pkt.

  Natomiast druga drużyna Lotnika wystąpiła w składzie: Chł18 - Mateusz Piłat 0,5 p., Aleksander Babula 1,5 p., Chł14 - Mateusz Babula 0,5 p., Szymon Piłat 3 p., Dz18 - Natalia Hałata 0,5 p., Mariola Cyran 0,5 p.

  Ponadto, zwycięstwa na poszczególnych szachownicach odnieśli: I szachownica - Tomasz Wilk 5 p., IV szachownica - Tomasz Szeglowski 7 p. z 7 partii i V szachownica - Joanna Święch 6 p.

  Na wyróżnienie w zwycięskim zespole Lotnika zasługuje 9-letnia Joanna Święch, która okazała się najlepszą zawodniczką na V szachownicy w grupie dziewcząt do 18 lat.

  Wyjazd na III ligę sponsorowany był przez Prezydenta Miasta Mielca i MOSiR, którzy dali Busa.

  Wyjazd na II ligę juniorów KSz SDK-Lotnik Mielec możliwy będzie, jeśli klub pozyska sponsorów. Przewidywane koszty udziału drużyny w II lidze to kwota około 5000 zł.


 • Klub Szachowy SDK-Lotnik Mielec liderem V ligi seniorów
  (16-02-2011)
 • 6 lutego br. rozpoczęły się drużynowe rozgrywki szachowek V ligi seniorów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: mielecką, w której startuje 10 drużyn, w tym dwie z Lotnika oraz rzeszowską z 14 drużynami. Grupa mielecka rozgrywa mecze każdy z każdym, a rzeszowska gra systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, co wiąże się z trzema zjazdami. Tempo gry wynosi 60 minut na zawodnika na rozegranie partii. W grupie mieleckiej odbędą się 3 zjazdy w dniach 6.02.11, 20.02.11 i 03.04.11. Rozgrywki odbywają się w Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w w/w dniach w godz.900-1600.

  W pierwszym zjeździe bardzo dobrze spisała się I drużyna Lotnika w składzie: Tomasz Szeglowski, Tomasz Wilk, Wojciech Indyk, Karolina Szeglowska, Hubert Mączak i Joanna Święch, która wygrała 3 mecze i jest liderem.

  II drużyna Lotnika w składzie: Michał Maksoń, Mateusz Rachwał, Aleksander Babula, Mateusz Babula, Szymon Piłat i Agnieszka Guła, wygrała 1 mecz, a 2 przegrała i zajmuje 8 miejsce.


 • Turnieje Szachowe w SDK
  (14-02-2011)
 • . . .

  Tomasz Wilk i Joanna Święch zwycięzcami Turniejów Szachowych rozegranych w SDK w okresie ferii zimowych.

  W okresie trwania ferii zimowych w SDK rozegrano 4 turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, w których startowało ponad 20 zawodników. Najlepszymi w kategorii chłopców do 18 lat zostali Tomasz Wilk – uzyskując 29 p. przed Michałem Maksoniem 22 p. i Hubertem Lączakiem 14 p.

  W kategorii dziewcząt zwyciężyła Joanna Święch - 25 p. przed Agnieszką Gułą – 13,5 p. i Kingą Ziębą 10 p.

  W kategorii chłopców do 10 lat zwyciężył Mateusz Babula z 17 p. przed Szymonem Piłatem - 13 p. i Mateuszem Witnickim – 8,5 p.

  Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Mielca, Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową w Mielcu i KSz SDK-Lotnik Mielec.


 • Kolejne sukcesy szachowe Joasi
  (27-01-2011)
 • . .

  Joanna Święch najlepszą zawodniczką XI MTSz Podkarpacka Szachownica w Wysokiej Łańcuckiej.

  W Wysokiej Łańcuckiej w dniach 15-16.01.2011 r. został rozegrany XI Międzynarodowy Turniej Szachowy „Podkarpacka Szachownica”, który był jednocześnie mistrzostwami województwa podkarpackiego w grze szybkiej.

  W turnieju startowało 223 zawodników, w tym 12 z KSz SDK-Lotnik Mielec, podzielonych na trzy grupy wiekowe. Joanna Święch zwyciężyła w grupie „C” w roczniku 2002 i młodsi, w której startowały 33 osoby. Joasia uzyskała 7,5 p. na 9 rozegranych partii. Trzecie miejsce w turnieju, a drugie wśród chłopców zajął Nikodem Piasecki uzyskując 7 p.

  W grupie „B” juniorzy z rocznika 1993-2001 startowało 118 zawodników, w tym 7 z Lotnika. Tomasz Szeglowski zajął trzecie miejsce wśród juniorów (rocznik 1995 i młodsi), a piąte w całym turnieju uzyskując 7,0 pkt.


 • Młodzież z całego województwa grała w szachy
  (29-11-2010)
 • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

  W czwartek 25 listopada w SDK odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjów w szachach. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z Brzozowa, Rudnika nad Sanem, Dębicy, Przemyśla, Krzywczej, Rzeszowa, Górna, Tarnowa, Jasła, Stalowej Woli i Mielca. W czteroosobowych zespołach grało łącznie 48 zawodniczek i zawodników. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym tj. 11 rund a tempo gry było 10 minut dla każdego zawodnika na rozegranie partii.

  Drużynowym mistrzem województwa podkarpackiego wśród szkół gimnazjalnych na 2010 rok została drużyna z Gimnazjum nr 3 w Mielcu w składzie: Grzegorz Duszkiewicz - 0,5 p., Tomasz Szeglowski - 10,5 p., Wojciech Indyk - 8,0 p. i Karolina Szeglowska - 10 p. uzyskując 18 punktów na 22 możliwe. W decydujących spotkaniach w przedostatniej rundzie pokonali Gimnazjum nr 1 z Brzozowa 2,5:1,5 a w ostatniej Miejskie Gimnazjum nr 1 z Dębicy 3:1, przypieczętowując zwycięstwo, a tym samym awans do Mistrzostw Polski Gimnazjów, które zostaną rozegrane w maju 2011 roku.

  Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Brzozowie w składzie: Tomasz Jaskółka, Jakub Gładysz, Karol Winiarski i Katarzyna Jaskółka - 17 p. Trzecie miejsce PG w Rudniku nad Sanem w składzie: Paweł Głuszak, Adrian Kochowski, Przemysław Burdzy i Iwona Cebula - 16 p., a czwarte MG nr 1 w Dębicy w składzie Damian Lewtak, Dominik Lewtak, Dawid Tomasiewicz, Martyna Panek uzyskując 16 p.

  Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, a wszyscy dyplomy, które wręczał pan Jacek Bigus, wiceprezes PW SZS w Rzeszowie. Sędzią zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.


 • Zwycięstwo Gimnazjum nr 3 w Mielcu w Rejonowej Drużynowej Gimnazjadzie w Szachach
  (12-11-2010)
 • . .

  09 listopada br. w SDK została rozegrana Drużynowa Rejonowa Gimnazjada w szachach. W Gimnazjadzie startowało 6 drużyn w czteroosobowych składach.

  Najlepszą drużyną wśród gimnazjalistów została drużyna z Gimnazjum nr 3 w Mielcu w składzie: Tomasz Szeglowski, Wojciech Indyk, Grzegorz Duszkiewicz, Karolina Szeglowska zdobywając 8 punktów. Drugie miejsce zajęło MG nr 1 w Dębicy w składzie Damian Lewtak, Dominik Lewtak, Dawid Tomasiewicz, Martyna Panek uzyskując 7 pkt. Trzecie zajęło PG w Pilźnie w składzie Kamil Miśkiewicz, Łukasz Stawarz, Mariusz Falarz, Katarzyna Pawlas uzyskując tyle samo punktów co MG nr 1, a o miejscu zadecydował bezpośredni mecz, wygrany przez gimnazjalistów z Dębicy 2,5-1,5. Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Mielcu w składzie: Tomasz Wilk, Dawid Dobrowolski, Piotr Walczak, Aleksandra Łapa - 5 pkt. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów finałowych.

  Finał Gimnazjady zostanie rozegrany 25.11.2010 r. w SDK MSM w Mielcu. Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez PSZS w Rzeszowie. Sędzią zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.


 • Drużynowe Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach
  (12-11-2010)
 • . . . .

  8 listopada br. w SDK zostały rozegrane Drużynowe Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. W zawodach startowało 8 drużyn po dwie z 4 powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego i ropczyckiego. Bardzo dobrze wypadły dwie drużyny z Mielca, które zajęły drugie i trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna SP w Pilźnie w składzie: Mateusz Placek, Paulina Pędrak, Szymon Matyja i Julia Wolak odnosząc komplet zwycięstw i zdobywając 14 punktów meczowych. Drugie miejsce zajęła SP nr 13 w Mielcu w składzie: Ireneusz Tomczyk, Dawid Rzeszutek, Natalia Hałata, Bierzyńska Aleksandra, Mateusz Piłat - 11 pkt. Obie wyżej wymienione drużyny awansowały do zawodów wojewódzkich, które zostaną rozegrane 26.11.2010 r. w Brzozowie. Trzecie miejsce zajęła SP nr 6 w Mielcu w składzie: Michał Maksoń, Krzysztof Cisło, Katarzyna Śpiewak i Agnieszka Guła zdobywając 10 punktów.

  Zwycięska drużyna otrzymała puchar, a pozostałe dyplomy. Sędzią zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.


 • Powiatowa Drużynowa Licealiada w Szachach
  (08-11-2010)
 • . . . .

  4 listopada br. w SDK została rozegrana Drużynowa Powiatowa Licealiada w Szachach. Startowały 4 drużyny w czteroosobowych składach. Zwyciężyło V LO w Mielcu w składzie: Katarzyna Szeglowska, Jakub Śliwiński, Dominika Rado, Angelika Gilowska zdobywając 5 punktów. Drugie miejsce zajęło I LO w Mielcu w składzie: Grzegorz Kwolek, Mateusz Siry, Paweł Szulc, Dominika Cisińska, Sylwia Kwiecień, Wojciech Rup - 4 pkt. Obie wyżej wymienione drużyny awansowały do zawodów rejonowych, które zostaną rozegrane w środę 10.11.2010 r., także w SDK w Mielcu. Trzecie miejsce zajęło II LO w Mielcu (Rafał Bucki, Paweł Nowacki, Marcin Galica, Agnieszka Stefanowicz) - 3 pkt. Czwarte miejsce przypadło ZS im J. Groszkowskiego w Mielcu (Dariusz Hyjek, Szymon Smak, Paweł Sasor, Ewelina Altamer) - 0 pkt.

  Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez powiatowy SZS w Mielcu. Sędzią zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.


 • Powiatowa Drużynowa Gimnazjada w Szachach
  (08-11-2010)
 • .

  3 listopada br. w SDK została rozegrana Drużynowa Powiatowa Gimnazjada w szachach. W Gimnazjadzie startowało 5 drużyn w czteroosobowych składach. Zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w Mielcu w składzie: Tomasz Szeglowski, Wojciech Indyk, Tomasz Gacek, Karolina Szefowska zdobywając 8 punktów. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Mielcu w składzie: Tomasz Wilk, Dawid Dobrowolski, Piotr Walczak, Aleksandra Łapa - 5 pkt. Obie wyżej wymienione drużyny awansowały do zawodów rejonowych, które zostaną rozegrane we wtorek 9.11.2010 r., także w SDK w Mielcu. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Wadowice Górne (Damian Rugała, Adrian Krawiec, Michał Krawiec, Izabela Naprawa) - 4 pkt. Czwarte miejsce Gimnazjum Nr 4 w Mielcu (Eryk Bajer, Damian Słaby, Maciej Ryba, Aneta Stachnik) - 2 pkt. V miejsce zajęło Gimnazjum w Tuszowie Narodowym (Paweł Harsze, Kamil Chlebicki, Jakub Krępa, Katarzyna Krakowska) - 1 pkt.

  Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez powiatowy SZS w Mielcu. Sędzią zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.


 • Drużynowe Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach
  (05-11-2010)
 • . . .

  3 listopada br. w SDK zostały rozegrane Drużynowe Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. W zawodach startowało 5 drużyn w czteroosobowych składach. Zwyciężyła SP nr 6 w Mielcu w składzie: Michał Maksom, Krzysztof Cisło, Katarzyna Śpiewak i Agnieszka Guła zdobywając 7 punktów. Drugie miejsce zajęła SP nr 13 w Mielcu w składzie: Ireneusz Tomczyk, Dawid Rzeszutek, Natalia Hałata, Bierzyńska Aleksandra - 5 pkt. Obie wyżej wymienione drużyny awansowały do zawodów rejonowych, które zostaną rozegrane w poniedziałek 8.11.2010 r., także w SDK w Mielcu. Trzecie miejsce zajęła SP w Maliniu (Wojciech Warzecha, Konrad Kasza, Dawid Rusin, Ola Rusin) - 2 pkt. Czwarta była SP w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem (Filip Wołowiec, Dominik Gudz, Karol Łącz, Katarzyna Chruściel) - 1 pkt. Poza konkursem wystąpiła druga drużyna SP 13 w Mielcu (Karol Wesołowski, Mateusz Piłat, Mariola Cyran, Klaudia Tomczyk) zdobywając 5 punktów.

  Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez powiatowy SZS w Mielcu. Sędzią zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej. Są to pierwsze zawody szachowe w naszym Domu Kultury, w tym roku szkolnym. Przez najbliższe 6 dni będziemy gościć dzieci, młodzież i dorosłych z Mielca i całego regionu.


 • Joasia Święch 26 zawodniczką Mistrzostw Świata Juniorek do 8 lat
  (03-11-2010)
 • . .

  Joasia w X rundzie przegrała z Adrijaną Djermanovic z Serbii w piątej godzinie gry mimo lepszej końcówki. W ostatniej XI rundzie Joasia bardzo dobrze rozegrała debiut, szybko uzyskała przewagę i wygrała partię z Włoszką Martiną Maganuco.

  Zwycięstwo to dało Joasi 26 miejsce na świecie w grupie juniorek do 8 lat, co jest ogromnym sukcesem tej młodej, bardzo utalentowanej zawodniczki z naszego Klubu Szachowego SDK-Lotnik Mielec. Przypominamy, iż na liście startowej mistrzostw było aż 81 zawodniczek, a przez dziewięć rund Joasia była w pierwszej lub drugiej dziesiątce najlepszych szachistek na świecie. Mamy nadzieję, iż znajdzie się sponsor lub sponsorzy, którzy zainwestują w dalszy rozwój kariery szachowej jednej z najzdolniejszych szachistek powiatu mieleckiego, a być może Polski w tej grupie wiekowej. Joasia wyprzedziła mistrzynię i wicemistrzynię Polski M. Rudzińską i H. Kucharską. Trenerem Joasi jest Zenon Chojnicki, trener klasy drugiej, szkoleniowiec KSz SDK Lotnik Mielec.

  Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Porto Carras (Chalkidiki, Grecja) był możliwy dzięki hojności sponsorów. Oto darczyńcy: Urząd Marszałkowski; Prezydent Miasta Mielca; Starosta Powiatu Mieleckiego; Zakłady Mięsne Dobrowolscy Wadowice Górne; Katarzyna Hosaja, Geyer&Hosaja, Zakłady Gumowe w Partyni; Wojciech Tycner; Prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu; Bank PBS w Sanoku oddział Mielec; Auto-Part Mielec; Targum Mielec; Roman Róg; RegBenz Mielec; Maria&Stanisław Jeż - Stalbig; Krzysztof Krawiec - Kraw-Gum Wadowice Górne; Andrzej Midura, Astoria Dom Weselny Wadowice Górne.

  Joasia i KSz SDK-Lotnik Mielec składają wszystkim darczyńcom podziękowania i liczą na dalszą hojność sponsorów.


 • Joanna Święch w pierwszej dziesiątce najlepszych szachistek świata do 8 lat
  (26-10-2010)
 • . .

  Po pewnym zwycięstwie w piątej rundzie nad Eleną Badzgaradze (Rosja), Joanna Święch, zawodniczka Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu awansowała do pierwszej ósemki Mistrzostw Świata na 78 startujących co jest już ogromnym sukcesem tej młodej, bardzo utalentowanej szachistki z Wadowic Górnych.

  W szóstej rundzie Joasia zmierzyła z kolejną Azjatką, obywatelką USA Emily Nguyen, ponosząc drugą porażkę w mistrzostwach. Joasia po tej porażce z dorobkiem 4 punktów spadła z 4-8 miejsca ()po piątej rundzie) na 11-14 miejsce.

  W siódmej rundzie kolejną rywalką Joasi będzie Kanadyjka Andrea Botez.

  W Mistrzostwach Świata oprócz Joasi, Podkarpacie reprezentuje Katarzyna Cyboran z Czarnej, która z 3 punktami zajmuje miejsce w środku tabeli do lat 14.


 • Pierwsza porażka i trzecie zwycięstwo Joanny Święch na MŚJ
  (25-10-2010)
 • . .

  Pierwszą porażkę oraz trzecie zwycięstwo odniosła na Mistrzostwach Świata Juniorek do 8 lat w Porto Carras w Grecji Joanna Święch.

  W trzeciej rundzie Joasia zmierzyła się z faworytką mistrzostw Jekateriną Golcewą z Rosji i po wyrównanej grze uległa jej w końcówce.

  W czwartej rundzie Mistrzostw Świata spotkały się dwie z 3 startujących Polek w grupie dziewcząt do 8 lat, Joasia Święch, uczennica SP z Wadowic Górnych, wicemistrzyni Polski juniorek P'5 i czwarta zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorek do 8 lat w szachach klasycznych i Honorata Kucharska, mistrzyni Polski juniorek w P'30 i P'5 oraz zdobywczyni III miejsca w szachach klasycznych. Joasia bardzo szybko zdobyła pionka w debiucie i systematycznie powiększała swą przewagę w grze środkowej i po 2,45 godz. w 63 posunięciu zamatowała swą przeciwniczkę odnosząc trzecie zwycięstwo.


 • Sukcesy zawodników KSz SDK-Lotnik Mielec
  (13-10-2010)
 • . . .
  . .

  W Bratkowej koło Gródka nad Dunajcem w dniach 2-9.10.2010 r. zostały rozegrane półfinały Mistrzostw Polski juniorów od 8 do 17 lat w szachach.

  W turnieju startowało 6 zawodników KSz SDK-Lotnik Mielec działającego przy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu: Karolina Szeglowska - D16, Tomasz Wilk - C16, Tomasz Szeglowski - C14, Nikodem Piasecki - C10, Joanna Święch i Agnieszka Guła - D10 oraz 1 zawodnik KGL Szarotka Wadowice Górne, Karol Dulak - C10. Trenerem ekipy Lotnika był Zenon Chojnicki, trener klasy drugiej.

  Do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2011 awansowały 3 zawodniczki, oto one: Joanna Święch, uczennica Szkoły Podstawowej w Wadowicach Górnych, która wygrała ze wszystkimi zawodniczkami, zdobywając 8 pkt. na 8 rozegranych partii. Jest to kolejny sukces i dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata juniorek do 8 lat, które zostaną rozegrane w dniach 19-31.10.2010 r. w Chalkidiki w Grecji. Najciekawszą partią w tej grupie wiekowej był pojedynek Joasi z Anną Krzysztyńską.

  Drugą finalistką została Agnieszka Guła, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, zajmując czwarte miejsce z 5 pkt. w tej samej grupie wiekowej co Joasia tj. do 10 lat. Jest to jej największy sukces w tym roku. Trzecią finalistką do lat 16 została Karolina Szeglowska, uczennica Gimnazjum nr 3 w Mielcu, która zajęła 2 miejsce zdobywając 3,5 pkt.

  Bliscy finałów byli Tomasz Szeglowski, uczeń Gimnazjum nr 3 w Mielcu i Tomasz Wilk, uczeń Gimnazjum nr 2 w Mielcu, którzy w przedostatniej rundzie przypadkowo przegrali wygrane partie i o awans będą musieli powalczyć w Karpaczu w turnieju ostatniej szansy, który zostanie rozegrany w dniach 27.11-04.12.2010 r.


 • Joasia jedzie na Mistrzostwa Świata
  (30-09-2010)
 • .

  W bieżącym roku w Porto Carras, Chalkidiki w Grecji, w dniach od 19 do 31 października odbędą się szachowe mistrzostwa świata juniorów. Zgodnie z regulaminem powoływania reprezentantów Polski na mistrzostwa świata i Europy juniorów zatwierdzonym przez Polski Związek Szachowy, przed szansą startu w tych mistrzostwach stanęła zawodniczka Klubu Szachowego SDK Lotnik Mielec Joanna Święch (na zdjęciu z Zenonem Chojnickim - instruktorem SDK i trenerem szachowym klasy drugiej).

  Joasia w mistrzostwach Polski juniorek do 8 lat, rozegranych w Międzyzdrojach w dniach 29.04-04.05.2010 r. w grze bezpośredniej zajęła 4 miejsce uprawniające ją do startu w mistrzostwach świata juniorów oraz zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek do 8 lat w szachach błyskawicznych, które zostały rozegrane w Warszawie w dniach 26-28.07.2010 r.

  Joanna Święch, ur. 12 lutego 2002 r., swoimi dotychczasowymi wynikami w rywalizacji szachowej pokazała duży potencjał oraz talent, rokując tym samym nadzieję na dalsze sukcesy sportowe. Udział w mistrzostwach świata będzie dla niej znakomitą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności w gronie międzynarodowym, jak również bezcennym bagażem doświadczeń. Jest to pierwsza zawodniczka z powiatu mieleckiego, która będzie reprezentowała powiat mielecki i nasz klub na MŚJ.

  Wyjazd Joasi na mistrzostwa wiąże się z dużymi wydatkami, które niestety trzeba ponieść. Staje się on jednak realny dzięki pozyskanym sponsorom. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy spełniają wielkie marzenie Joasi, dając jej tym samym wielką szansę gry z najlepszymi zawodniczkami naszego globu. Jednocześnie zwracamy się z ogromną prośbą do instytucji prywatnych, firm, ludzi dobrej woli o dalszy sponsoring.

  Pragniemy również poinformować, że dwaj nasi wychowankowie Krzysztof Bełzo i Alan Rosenbeiger wystąpią w reprezentacji Jersey na 39 Światowej Olimpiadzie Szachowej, która rozgrywana będzie w dniach 21.09-03.10.2010 w Chanty-Mansyjsku w Rosji.


Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768